جستجو کردن
Close this search box.
18 جولای 2024
جستجو کردن
18 جولای 2024
قیمت ضایعات مس

قیمت ضایعات مس

فهرست مطالب

قیمت مس کیلویی امروز ضایعات چقدر است؟

قیمت ضایعات مس بسته به نوع ضایعات شما هستش که در لیست قیمتی که در زیر براتون آوردیم میتونیم قیمت ضایعات مس مورد نظر خود را پیدا کنید و با ما تماس بگیرید برای فروش.

ضایعات مس برای تولید کابل و سیم طرفداران زیادی دارد. همچنین، این ضایعات در ساخت برخی از مخازن، مصالح ساختمانی، سیستم‌های تهویه هوا و لوله‌ها نیز استفاده می‌شوند. فروش ضایعات مسی کاربردهای دیگری نیز در صنایع الکتریکی، لوله‌کشی و بازیافت دارد. به دلیل کاربرد گسترده فلز مس، این ضایعات بسیار محبوب هستند.

فلز مس یک فلز غیرآهنی است که رنگ قرمزی دارد و وزن بیشتری نسبت به فلزاتی مانند برنج، آهن و آلومینیوم دارد. از جمله ویژگی‌های دیگر این فلز می‌توان به هدایت الکتریکی بالا، مقاومت در برابر خوردگی و خواص مناسبی برای شکل‌دهی با چکش اشاره کرد. با این حال، فلز نقره در مقایسه با فلز مس، هدایت الکتریکی بالاتری دارد.

مس پر کاربرد ترین فلز در تولیدات است و مهم ترین محصول ساخته شده از مس سیم های مسی هستند. سیم های مسی که در ترانسفور ها ، خطوط انتقال ، ژنراتور ها ، ماشین ها ، ساختمان ها ، موتور های برقی کاربرد دارند. به جزء کاربرد برقی ، از مس در ساختمان سازی برای لوله ، سیستم تهویه ، مخازن ، مصالح نیز استفاده خواهد شد. کاربرد مس فقط به موارد گفته شده منتهی نشده بلکه فلز مس در دیگر زمینه ها مانند اتصالات ، رادیاتور ، مبدل های حرارتی ، کندانسور ها ، ساخت مهمات ، رادیاتور ماشین ، ضرب سکه و دیگر کالا ها نیز کاربرد دارد. فلز مس به دلیل استفاده شدن در تولیدات متفاوت ، یک فلز شناخته شده در دنیاست اما مشکل از جایی شروع شد که حجم تولیدات مس ( تولیداتی که از معادن به دست آمده ) پاسخگوی همه نیاز های مردم نیست و به همین دلیل ضایعات مس یک تجارت سود آور است.

لیست قیمت ضایعات مس امروز

ردیف عنوان قیمت ضایعات خرده (تومان) قیمت ضایعات عمده (تومان)
1 قیمت ضایعات مس کابلی قرمز 396,000 425,000
2 قیمت ضایعات مس کابلی سیاه 400,000 426,000
3 قیمت ضایعات مس مخابراتی 385,000 407,000
4 قیمت ضایعات مس ذوبی 368,000 393,000
5 قیمت ضایعات مس آرمیچری 378,000 394,000
6 قیمت ضایعات لوله مسی 361,000 393,000
7 قیمت ضایعات مس آسیابی 388,000 408,000

ویژگی ضایعات مس

کاربردهای اصلی ضایعات مسی در تولید سیم و مفتول‌های الکتریکی است که در سیم‌چین‌ها و مدارات الکترونیکی استفاده می‌شوند. قراضه مسی انعطاف‌پذیر و مناسب بوده و در صنایع الکتریکی به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور معمول، سیم‌پیچی‌های استفاده شده در موتورهای الکتریکی از فلز مس ساخته می‌شوند.

فروش ضایعات مسی علاوه بر تولید سیم و مفتول، کاربردهای فراوانی در ساخت دیگر وسایل دارد. به عنوان مثال، تولید سیستم‌های تهویه هوا در ساختمان‌ها. همچنین، این فلز در تولید لوله‌های استفاده شده در سیستم لوله‌کشی ساختمان نیز به کار می‌رود. در حال حاضر، ظروف تهیه شده از فلز مس به دلیل خواص برخاسته از پخت غذا در ظروف مسی و زیبایی فلز مس، از رواج بیشتری برخوردار هستند. همچنین، این ظروف تهیه شده از فلز مس از نظر اقتصادی مقرون به صرفه‌تر هستند و در مقایسه با سایر ظروف، قیمت مناسب‌تری دارند.

ضایعات مس

انواع ضایـعات مس

مجموعه‌ای از ضایعات فلزی به دسته‌بندی قراضه مس تعلق دارند و قیمت آن‌ها متغییر است. به عنوان مثال، ظروف مسی، ضایعات سیم، مس آرمیچری، سیم‌های مسی روکش دار و مس استفاده شده در تجهیزات الکترونیکی می‌توانند مورد اشاره قرار گیرند. در ادامه، به بررسی جزئی‌تر هر یک از این موارد خواهیم پرداخت.

ضایعات ظروف مسی

مس یکی از فلزات پرکاربرد در تولید لوازم آشپزخانه است. ظروف مسی از مقدار زیادی مس ساخته شده‌اند و معمولاً با لایه‌ای قلع آبکاری می‌شوند. اما با گذر زمان، برخی افراد دیگر تمایلی به استفاده از این ظروف ندارند و آن‌ها را دور انداخته یا می‌فروشند. جالب است بدانید که مس استفاده شده در این ظروف کاملاً قابل بازیافت است و پس از انجام فرایند بازیافت، می‌توان آن را به چرخه تولید برگرداند.

ضایعات سیم و کابل مسی

مس دارای خواص مناسبی برای انتقال جریان است و به همین دلیل، در تهیه سیم‌های مسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. سیم‌های مسی در ساختمان‌ها و تولید کابل‌های لوازم الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. بعضی از این سیم‌ها روکش دارند و برخی دیگر بدون روکش هستند. در هر دو حالت می‌توان آن‌ها را بازیافت کرده و مجدداً در صنعت استفاده کرد. برای بازیافت سیم‌های مسی حاوی روکش، ابتدا باید روکش آن‌ها را جدا کرد.

ضایعات مس کابلی

انواع قراضه‌های مس کابلی متنوع هستند و قیمت آن‌ها بسته به نوع قراضه تعیین می‌شود. شناخت انواع این قراضه‌ها در تعیین قیمت آن‌ها نقش مهمی دارد. برخی از انواع قراضه‌های مس کابلی شامل:

قراضه مس کابلی قرمز

یکی از انواع باارزش قراضه‌های مس کابلی، قراضه مس کابلی قرمز است. این قراضه‌ها دارای روکش‌مسی قرمز با کیفیت بالا هستند که معمولاً در کابل‌های برق استفاده می‌شوند. به دلیل خواص منحصر به فرد آن‌ها، قیمت آن‌ها نسبتاً بالا است.

قراضه مس کابلی سفید

این نوع قراضه‌ها معمولاً در کابل‌های ارتباطی و شبکه استفاده می‌شوند. آن‌ها دارای روکش مسی سفید هستند و قیمتی متوسط دارند.

چرا باید ضایعات مسی را بازیافت کنیم؟

استخراج مس می تواند از طریق بسیاری از روش ها بر محیط ما تأثیر منفی بگذارد. مواد شیمیایی که در طی فرآیند استخراج استفاده می شود می‌تواند خاک، آب‌های زیرزمینی و آب های سطحی را آلوده کند. روند استخراج حتی می تواند باعث فرسایش و تشکیل گودال شود.

علاوه بر تأثیرات فوری استخراج مس بر روی خاک و آب، در مناطقی که استخراج مس اتفاق می افتد، تنوع زیستی قابل توجهی از بین می رود. بازیافت مس می تواند به کاهش این اثرات زیست محیطی کمک کرده و به کاهش استفاده از انرژی مورد استفاده در طول تولید کمک کند.

قیمت انواع ضایعات مس

ضایعات مسی یا از تولید حاصل شده اند و رنگ قرمز درخشانی دارند ( خالص و گران هستند. ) یا از مس کهنه و فرسوده شده به دست آمده اند که به صورت زنگ زده و به رنگ قهوه ای تیره ، ناخالص و با قیمت کم در بازار وجود دارند. هر دو نوع ضایعات باید بازیافت شوند تا در ساخت وسایل مسی نو به کار برده شوند. ضایعات مسی قبلا توسط خرده فروشی ها و دوره گرد ها معامله می شد اما حالا به آسانی و با بالاترین سود در سایت کاربردی هاریکا ضایعات معامله صورت خواهد گرفت.

از جمله فواید عالی خرید و فروش از طریق سایت هاریکا ضایعات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آگاهی از بالاترین نرخ ضایعات
  • عدم نیاز به مراجعه کردن به ضایعاتی ها
  • ثبت قیمت ها و معامله مطمئن
  • حذف شدن واسطه ها
  • بهره گیری از نرح های با دقت و به روز
  • فروش و خرید آسان و قابل اعتماد

قیمت ضایعات مس کابلی

قیمت ضایعات کابلی تحت تأثیر عوامل متعددی قرار می‌گیرد. یکی از عوامل اصلی، میزان عرضه و تقاضا در یک دوره زمانی خاص است. هر چه تقاضا برای ضایعات مس کابلی افزایش یابد، موجب کمبود آن‌ها می‌شود و این کمبود باعث افزایش قیمت می‌شود. عامل دیگری که تأثیر مستقیمی بر قیمت ضایعات مس کابلی دارد، حمل و نقل است و هزینه‌های مربوط به آن بر عهده فروشنده است. همچنین، عواملی مانند نوع خرید و فروش ضایعات (عمده یا جزئی)، حجم معاملات، قیمت ارزهای جهانی و نوسانات قیمت مس کابلی نیز می‌توانند بر تحولات قیمت ضایعات مس کابلی تأثیرگذار باشند. بنابراین، آگاهی از قیمت لحظه‌ای ضایعات مس کابلی در زمان خرید یا فروش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

ضایعات مس

قیمت ضایعات مس آرمیچری

آرمیچرها معمولاً در صنایع الکترونیکی و باتری‌سازی استفاده می‌شوند. قیمت ضایعات مس آرمیچری شامل پودر و قراضه‌های مسی است که در فرآیند تولید آرمیچرها به دست می‌آیند. این ضایعات می‌توانند بازیافت شده و مجدداً در تولید آرمیچرها استفاده شوند یا به عنوان منبع مس قابل استفاده در سایر صنایع معدنی و فلزی مورد استفاده قرار گیرند.

قیمت ضایعات مس در تجهیزات الکترونیکی

تجهیزات الکترونیکی حاوی مقادیر قابل توجهی مس هستند. این تجهیزات ممکن است شامل مدارهای الکتریکی، قطعات الکترونیکی، پین‌ها و سوکت‌ها باشند. در صورت عدم استفاده یا خرابی این تجهیزات، می‌توان آن‌ها را بازیافت کرده و مس موجود در آن‌ها را بهره‌برداری قرار داد. این فرایند به منظور بازیافت مس و دیگر فلزات گرانبها در تجهیزات الکترونیکی به عنوان بازیافت الکترونیک معروف است.

قیمت ضایعات مس مفتولی

قیمت ضایعات مفتول تحت تأثیر عوامل متعددی قرار می‌گیرد. یکی از مهمترین این عوامل، نوع مفتول مورد نظر است. به طور کلی، قیمت ضایعات مفتول مسوار به دلیل استفاده از فلزات باارزش در آن، بیشتر از قیمت ضایعات مفتول مس یا قیمت ضایعات مفتول گالوانیزه است. با این حال، باید توجه داشت که تعیین قیمت نهایی این ضایعات بستگی به شرایط بازار جهانی دارد. بنابراین، قبل از خرید یا فروش ضایعات مفتول، بهتر است با ما تماس بگیرید تا قیمت دقیق را استعلام کنید.

قیمت ضایعات مس آرمیچری

یک خریدار در فروش و خرید ضایعات مس از طریق همکاری با یک مرکز معتبر می‌تواند ضایعات را با قیمتی مناسب خریداری و فروش کند. وجود دلالان و واسطه‌ها در این فرآیند می‌تواند منجر به کاهش سود حاصل از خرید و فروش ضایعات مس آرمیچری شود؛ بنابراین، از ضروریات حذف تا حد امکان این واسطه‌ها استفاده می‌شود. همچنین، قیمت ضایعات مس آرمیچری می‌تواند تحت تأثیر جدید بودن یا قدیمی بودن ضایعات قرار بگیرد. عواملی مانند میزان تقاضا، میزان عرضه، نوع ضایعات و حجم آن نیز بر قیمت نهایی تأثیرگذار هستند.

خرید و فروش ضایعات مس

با پیشرفت تکنولوژی و افزایش تجارت آنلاین، سایت‌هایی ظهور کرده‌اند که به عنوان واسطه‌ای بین خریداران و فروشندگان ضایـعات مس عمل می‌کنند.

یکی از بهترین سایت‌ها برای خرید و فروش قراضه های مس در تهران، هاریکا ضایعات است. با ورود به سایت ضایعات هاریکا، می‌توانید بدون واسطه با فروشنده تماس بگیرید.

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت فروش ضایعات تماس بگیرید.